Šance na vzdělání partnerem soutěže Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2014

Již počtvrté byly rozdány tituly Zaměstnanec roku osobám se zdravotním postižením. Zaměstnavatelé do poloviny září mohli i letos nominovat své pracovníky, kteří spadají do kategorie osob se zdravotním postižením. V konkurenci 24 finalistů letos uspěli Petra Helebrantová z OZP Akademie a Roman Pišný z Městského úřadu Jindřichův Hradec. Výsledky se všichni dozvěděli na slavnostním vyhlášení 21. října v prostorách Staroměstské radnice.

Centrum andragogiky, s.r.o. a Šance na vzdělání, o.p.s. se opět stali partnery této prestižní soutěže a také věnovali vítězům cenu v podobě vzdělávacího kurzu.

Čtvrtý ročník prestižní soutěže, kterou pořádá Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), probíhal ve dvou kategoriích: Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce a Zaměstnanec roku z běžného trhu práce. „Na myšlenku vyhlásit soutěž o nejlepšího zdravotně postiženého Zaměstnance roku nás přivedl fakt, že stojí za to nejenom zviditelňovat a podporovat samotné kvalitní zaměstnavatele osob se zdravotním postižením a jejich produkty, ale také jejich zaměstnance, kteří se podílí na úspěchu a rozvoji firmy,“ říká k soutěži Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP.

Centrum andragogiky, s.r.o. a Šance na vzdělání, o.p.s. se dlouhodobě věnují vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Aktuálně pomáhají firmám zaměstnávajícím osoby se zdravotním postižením nebo zdravotním znevýhodněním s přípravou a realizací projektů financovaných z evropských fondů v rámci programu Vzdělávání zaměstnanců se zdravotním postižením.

Dotaci lze žádat na:

  • úhradu vzdělávací aktivity až do výše 52 500 Kč vč. DPH na jednoho zaměstnance,
  • refundaci mzdových nákladů po dobu účasti zaměstnance na vzdělávání,
  • cestovné, stravné a ubytování zaměstnance související s účastí na vzdělávání.