Co se nám dosud podařilo v rámci projektu Šance na restart 2?

V rámci projektu Šance na restart 2 financovaného z Evropského sociálního fondu máme za sebou celou I. etapu a hlavní část II. etapy.

Poskytli jsme zatím podporu více než 40 klientům, z toho 32 klientů jsme podpořili více než 40 ti hodinami vzdělávání či konzultací.

Klienti se aktivně účastnili pro ně velmi důležitého Sociálně pracovního poradenství. Další aktivity projektu jako Motivační workshopy a PC semináře klienti absolvovali v prezenční, ale dokonce i v online podobě. Individuální konzultace s kouči se staly velmi důležitou a potřebnou součástí projektu.

Podpořili jsme 10 klientů různými rekvalifikacemi jako například: Programátor webových aplikací, Asistent pedagoga, Strážný, Základy PC, Poradce pro výživu a další.

Umožnili jsme 6-ti klientům projektu Tréninková pracovní místa ve vybraných firmách, kde si vyzkoušeli pracovat např. na pozicích recepční, prodavačky, řidiče, manažera logistiky či sanitáře.

Zorganizovali jsme v I. etapě projektu dvě prezenční interaktivně pojaté Burzy práce, které byly pro klienty obrovskou pomocí. Ve II. etapě jsme připravili podobně netradiční Burzu práce dokonce v online podobě. Klienti měli možnost si vyzkoušet osobní pohovory s personalisty. O naše motivované a čerstvě vyškolené klienty byl na všech Burzách obrovský zájem.

Vhodná zaměstnání již našla více než polovina klientů projektu.